| andyy_5855 a întrebat:

Care este mancarea voastra preferata din romania?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ca orice taran care se respecta, mancarea mea preferata consta in:
-ceapa rosie
-slana de porc afumata
-branza de burduf
-rosii si ardei
-paine de casa, rareori franzela.
Nici nu am mai pus vinul alb, tot de casa, se subintelege. Un pahar inainte de masa, iar dupa, fiecare cat poate duce. Sunt un traditionalist, ce mai... Ah, era sa omit ceva, ma simt mai sanatos si deloc rusinos cand ragai a ceapa, decat unul care ragaie a mentol. Numa' bine.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pizza, sarmale, tocini PIZZA
si prajiturile lu' bunica:X:X:X

| saymoon a răspuns:

Sincer prefer mancarurile romanesti, nesofisticate. cel mai mult imi place puiul cu smantana, sau sos alb cu mult patrunjel. E preferatul meu.

| Landied a răspuns:

Shaorma, turta cu visine, pulpe de pui in sos la cuptor si vin rosu fiert care imi place sa il beau iarnahappy

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Salata de boeuf:X
si ciorba de perisoare.