| Anonim134 a întrebat:

Care este perioada in care axa a fost victorioasa in al doilea razboi mondial?

funda:X
mersi mult

Răspuns Câştigător
| Twatwaffle a răspuns:

E victorioasa inca de la inceputul razboiului cu campania din Polonia(1939).Urmeaza campania din Franta, unde iese victorioasa in vreo 3 saptamani(heehee), asta fiind pana in 1940.In 1941, Germania invadeaza URSS.La finele anului respectiv erau in dificultate, iar in primavara anului 1942 erau deja in retragere, restul razboiului desfasurandu-se ca o "fuga" pana la Berlin.Deci pana la campania contra Rusiei, Germania a fost victorioasa(oleeeeeeeeeeeeee).

1 răspuns:
| Arthur a răspuns: