| Victorious a întrebat:

Cine a castigat al doilea razboi mondial

4 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Rusia sovietica CU AJUTORUL aliatilor ( trupele americane care s-au aflat in expansiune in Pacific dupa victoria de la Midwayy si restul coloniile britanice din africa si putin din partea asiatica).

De precizat este ca din setea de putere a lui Hitler care impletindu-se cu ignoranta si lipsa de a anticipa anumite rezultate ale unor operatiuni militare, l-a costat vieti, pierderi pe plan militar si economic, structural etc.
Dupa sfarsitul celui de-al doilea razboi mondial vor rezulta noi aliante, noi progrese, infiintarea unor organizatii pentru mentinerea pacii la nivel global ( ONU), unde armata americana s-a dezvoltat din toate punctele de vedere. SI eh... glorie aliatilorhee hee

| dannytama a răspuns:

Al doilea razboi mondial a fost castigat de Aliatii adica: Anglia, Uniunea Sovietica, Statele Unite ale Americii, Australia, Belgia, Brazilia, Canada, Danemarca, Franta, Grecia, Olanda, Noua Zeelanda, Norvegia, Iran, Filipine, Polonia, Romania, Tailanda si Iugoslavia

| NeluSorin1234 a răspuns:

Aliatii au castigat ( Anglia, Uniunea Sovietica, Statele Unite ale Americii, Australia, Belgia, Brazilia, Canada, Danemarca, Franta, Grecia, Olanda, Noua Zeelanda, Norvegia, Iran, Filipine, Polonia, Romania, Tailanda si Iugoslavia )

| OnuOnulică a răspuns (pentru NeluSorin1234):

Ai copiat tot de la vecinu...si nici macar nu e corect.
Macar 1 cuvant putei sa schimbi.