| JamilaGizeh a întrebat:

Care este pluralul substantivului 'telecomanda'?

Răspuns Câştigător
| beastboy84 a răspuns:

Doua tonguetonguetongue

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ComatoseWine a răspuns:

O comanda, doua comenzi, o telecomanda, doua telecomenzirolling on the floor

| AlleSss a răspuns:

Heii.
Singular : Telecomandă.
Plural : Telecomenzi.
Sărbători Fericite!

| zamolczezingri31 a răspuns:

Telecomenzi! Ca sa "ne radem"sadTe lec)uiesc de (comen)tarii in limba (en)gleza (zi)lnice sau pe zi.Sau :Te lecuiesc oamenii zilnic.Ori:comentezi televizorul? purcelusul verde cu pateul.laughing

| JamilaGizeh explică (pentru zamolczezingri31):

N-am inteles nimic laughing

| zamolczezingri31 a răspuns (pentru JamilaGizeh):

Scuze! Am facut un joc de cuvinte din telecomanda.Mai dau un exemplu: Tele vine de la televizor, iar, Comanda de la verbul ""A comanda"" adica, TU comanzi un televizor, sau dai comenzi televizoruli sau telefonului.Dece,fara comanda TA, cele doua obiecte nu functioneaza.Pup pentru. 2012.Pt. 2013 pup mai tarziu.crying laughing

| zamolczezingri31 a răspuns (pentru JamilaGizeh):

La multi ani! Din pacate, dupa ce m-am sacrificat ca un Prometeu pentru a scapa de sfarsitul lumii, acum nu-mi ramane decat sa iti urez cele mai bune si calde urari si sper sa ne ""vedem"" toooocmai la anul.:laughing

| JamilaGizeh explică (pentru zamolczezingri31):

La multi ani! happy

| InnocentLoovee a răspuns:

Telecomenzi.

Răspuns utilizator avertizat
| Resurrection a răspuns:

Telecomenzi...Dăăă...

| MyaEmy a răspuns:

Pluralul cuvantului "telecomanda" este "telecomenzi", multi cred ca este "telecomande" dar este gresit.
Sper ca te-am ajutat happy

| ImmortaluL a răspuns:

Telecomenzi.

| sony99 a răspuns:

Telecomenzi si intrebarea mea este tu esti blonda de nu sti asta?