| B3belusha a întrebat:

Care este proverbul vostru preferat?

6 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

" Cele mai amare lacrimi vărsate pe mormintele noastre sunt pentru cuvinte rămase nespuse şi fapte rămase neîmplinite ".

" Ce pentru unii e sălbăticie, pentru alţii e parc de distracţii ".

| Liviu a răspuns:

Dumnezeu iti da! Dar nu iti baga pe card (Nu cred ca e proverb dar asta zic eu mereu)

| Zoet a răspuns:

Buna, B3belusha!

"Grabeste-te incet! "

"A visa, asta-i fericirea; a astepta, asta-i viata" (Victor Hugo)

| Ramona4you a răspuns:

Masoara de 3 ori si taie odata! Prostul nu-i prost destul daca nu ii fudul!

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Traieste viata la maxim!

| Petre a răspuns:

Câinele moare de drum lung, şi prostul de grija altuia. (Nu este vorba de tine, ci de respectivii user care intreaba "Sall TPU. Cf?" )