| BoomBoomToxic a întrebat:

Care este proverbul vostru preferat? Cel caruia ii place accelas proverb ca si mine primeste funda!

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

"ce poti face astazi, nu lasa pe maine, lasa pe poimaine ca poate n-o sa mai fie nevoie"winking

2 răspunsuri:
| ZuzZzulina a răspuns:

"Lauda de sine, nu miroase a bine " big grin

| anoni a răspuns:

Nu am numai un proverb favorit, ci 5...sigur iti vor placea toate la fel ca si mie happy
1.Inima isi cunoaste prietenii.
2.Cel care îţi face un rău nu te va ierta niciodată.
3.Singura fericire consta in asteptarea fericirii sau Nenorocirea poate fi o punte spre fericire.
4.Vulpea nu e din rasa leilor. Lampa n-are lumina soarelui, nici a lunei. Lacul nu se poate asemui marii, nici colinele cu muntii.
5. Cele mai frumoase pasari sunt in colivie.

nu uita ca intotdeauna sa-ti indrumi inimahappy