| ByaBybytzy96 a întrebat:

Care este tema, ideea si mesajul poeziei "Leoaica tanara, iubirea" de Nichita Stanescu? Plss help... Dau FUNDA big grin

3 răspunsuri:
| MyShadow a răspuns:

tema: iubirea ( o arta poetica erotica, in care eul liric este puternic marcat de intensitatea si forta celui mai uman sentiment, iubirea.)

Mesajul: ( iubirea navalind ca un animal de prada in spatiul sensibilitatii poetice, le are asupra raportului eului poetic cu lumea exterioara si cu sinele totodata.)

| maiubestefemeile a răspuns:

Nu mai pune intrebari pe TPU despre tema care ti-o dau ca altfel iei 4.sa stii ca si fiul meu are cont

| maiubestefemeile a răspuns:

Nu mai pune intrebari pe TPU despre temele pe care ti le dau ca altfel iti dau 4.Sa stii ca si fiul pe are cont pe TPU.