| Florentina2093 a întrebat:

La Bac, la istorie, autonomiile intra la partea a III-a? Sau intra doar la partea I-II. Si la lb romana, tot la Bac, pentru Nichita Stanescu intra doar "Leoaica tanara, iubirea" sau pot scrie si altceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Autonomiile si formarea statelor poate fi atat la prima parte, in cadrul textelor, dar si la sinteza de la partea a treia. La romana, poti alege "Leoaica tanara, iubirea" de Nichita Stanescu, dar si o alta poezie, cum ar fi "Lectia despre cub", atat timp cat e vorba de neomodernism.

1 răspuns:
| AtomiX a răspuns:

Partea 1 si 2 la istorie o sa fie pe baza la text..si la 3 de facut eseu, deci cred ca la partea a3a. La romana, la partea a3a nu o sa specifice, cel mai probabil v'or zice sa scrii despre operele studiate la clasa de autorul X..si iti alegi tu orice vrei de acel autor. thinking