| PumpkinDoll a întrebat:

Care este viata unui astronaut? Cam cat timp stau ei in spatiu? Cat timp ii ia unui astronaut sa mearga pe marte si sa se intoarca inapoi?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e asa rau, imi place ca au mancare in forma lichida si graunte tip wiskas nu mananca complexe cum avem pe pamant ala e un avantaj mare pentru ei, restul nu stiu. Cica urina se proceseaza intr-un dispozitiv care o transforma in apa buna de baut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Viața unui astronaut presupune o pregătire pentru o condiție fizică perfectă care să îi permită să facă față solicitărilor din timpul zborului. Pe stația spațială stau luni de zile. Cu toate că acolo fac exerciții fizice, lipsa gravitației le slăbește musculatura corpului și au nevoie de un timp de adaptare și recuperare la întoarcere. Acolo ei mănâncă mâncare specială pregătită căci din cauza lipsei gravitației, mâncarea și lichidele s-ar răspândi în aer.
https://www.youtube.com/watch?v=75s6Urn_8pk
Pentru Marte recomand.
https://www.youtube.com/watch?v=75s6Urn_8pk

| GabiDumitrescu a răspuns:

Am ajuns cumva pe Marte si nu am aflat eu inca?

Răspuns utilizator avertizat
| Siny36 a răspuns:

Nu stiu cat dureaza sa ajungi...ai intervine putin si traficul ca daca e Thanos pe acolo s-ar putea sa faci mai mult!