| SpawNury a întrebat:

Salutare, imi amintesc ca acum cativa ani am citit o mica parte dintr-o carte care parea sa fie destul de interesanta, si as vrea sa citesc toata povestea dar nu-mi amintesc numele. Va voi spune cam ce am inteles eu din partea pe care am citit-o si sper sa fie cineva care sa-mi aminteasca numele cartii.;

Deci, e un om care primeste o ciocolata de la o fata, o mananca si trimite codul din pachet pentru un zbor in spatiu, el e singurul castigator care va zbura in spatiu cu un astronaut langa el. Astronautul moare cand cei 2 sunt deja in spatiu, omul ramane singur si se gandeste ca nu poate sa se mai intoarca pe Terra si incepe sa-si scrie viata de la 0 pe o hartie. Dupa ceva timp el observa ca, unul din calculatoarele alea incearca sa vorbeasca cu el. Un copil de 15 ani din Australia [sau Austria] hackuieste computerele din nava si el este cel care incearca sa comunice cu omul. Dupa incepe o actiune de salvare a omului care nu stiu cum incepe si cum se sfarseste. Doar atat imi amintesc, este cineva care ma poate ajuta sa regasesc cartea si s-o termin? Multumesc frumos.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

În mod normal numele unei cărți se numește „titlu".