| R0CA19 a întrebat:

Care-i diferenta dintre ziua marinei si ziua mariei [sf maria]?

4 răspunsuri:
| R0CA19 explică:

Eu ma refeream tot la nume de persoana...scuzati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
ziua marinei este ca o petrecere, ca ziua orasului la constanta.Sf Maria este o sarbatoare crestina happy
pa-pa

| negat1ve a răspuns:

De ziua Marinei se sarbatoreste istoria navigatiei navale. Se fac defilaje de soldati, nave, barci, vapoare etc. Se tine in august pe falezele oraselor mai mari. Ziua Mariei, sarbatorim adormirea Maicii Domnului. Coincidenta face ca aceste 2 sarbatori sa fie in aceeasi zi, respectiv 15 august. Sper ca te-am lamurit!

| NCN a răspuns:

La ce te referi cand zici "marinei" la mare la vapoare la astea sau la tot nume de femeie te referi?