| rapgirl123 a întrebat:

Care imi da si mie niste statusuri de aroganta de indiferenta, nepasare smecherashe si de dispret?

Răspuns Câştigător
| madalyna a răspuns:

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu .Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar.Dar mai tin un an fraierii pe jarwinkingO ard in mod bizar ca bomba in buzunarwinking Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece ... asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

niciodata nu e prea tarziu ! t0ate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu ! cand toti prefacutii se prefac ca stiu . ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa,doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum.poate am pierdut ce aveam…ptr altcva mai bun

Nu inghit in sec .Inghit in demisec .Urmatoarea lege o astept direct . Ma exprim sa intelegi mesajul . Eu nu-s mata sa-mi cenzurez in fata ta limbajul!

Am invatat sa am rabdare ca totu-ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede instare

Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios.Spui ca am tinte prea mari.Ce gresesc?Ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza,Lasa"!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

Eu traiesc.Tu stai.Sunt tot ce ea ce tu visezi, ce iti doresti si n-ai !

"`. Chiar de-ar fi greu . Tot as zambi! De-as fi plina de probleme . Tot as glumi! Pentru Ca stii . viata E grea si lumea e rea! . Cum as putea rezista daca nu m-as purta asa?

Uita ca am fost candva viata si sufletul tau,uita noptile cu mine,uita si sarutul meu!

• Pr0fita d` fiekre clipa.ca`n fiekre paradis exista cate`o ispitalove struck

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor !

♥Inchisa`ntre patru pereti . Aud` km` singur tu te certsi `!Regrete, lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine , asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[devil]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[;X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste,Asculta dar nu crede,Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu mα supσrtα ●.Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●.Oricє s' αr intαmplα ●.Vσi zαmbi intσtdєαunα ●.Si nu mα vσi schimbα ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Esti jalnica si o sti prea bine!Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restu la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vre-o zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tne, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta !

Stii ca nu stau dupa noroc . Si daca vreau sa iasa fum . Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta .Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea.Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad".Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca ptr un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce

"•Inca o seara incepe gratios . Parfum in aer . Nimeni nu sta jos . Pahare pline . Agitatie . Si fetele fac senzatie! •" ;D/

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi...

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc,stinge si uita acest joc.

Vezi tu ? Momentan nu am chef sa privesc in jur ! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur !

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie,iar fiecare spin e o realitate…

Da, Da, Da ... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta ! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla.

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Le gasesti pe toate aici: http://www.statusuri.ro/

| ßhåååå a răspuns:

Si ce usor e sa zambesti`. cand ai incredere`n ceea ce esti`

Ce sa iti fac? Asta e firea,credeai ca în viata te inseala doar privirea?

Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

Ce buze dulci,cand ma atingi ma simt de parca zbooor day dreaming Privirea ta,m-ascund in ea, doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil, iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X

E prea devreme pentru riduri sh lacrimi varsate.Noi imbatranim de prea multe ganduri noapte de noapte.Prea devreme sa ti lipseasca acele shoapte.Kre crezi ca`ti vindeca ranile toate"

cu pielea ei bronzata, pune pasiune.vb`este urat da fce numai lucruri bune

Daca te-am iertat odata fost vina ta! Daca te-am iertat si a doua oara a fost vina mea

Si-mi place atunci cand vi si te umilesti, asa-i in viata pe toate le platesti

Vezi tu scumpo, o fi stat sh` cu tine, stiu stiu c`a arso si cu altele ` dar vezi tu `el are o fta si pentru el. fetita lui e cea mai importanta

poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi! :X"

Din 10 vorbe 9 le-am auzit. Viata mea a fost un spectacol. Din 10 fapte 9 eu le-am trait nu astept decat un miracol. 9 din 10 lucruri ma fac sa fiu mai rece! Si atat."

Chiar daca unii nu ma lasa sa traiesc. Privesc inainte si ironic le zambesc. Prea multa lume acum se baga unde nu trebuie. Prea multi acum incearca sa-ti manance zilele

Ochi mari, buze frumoase, Toate fetele din jurul ei pe ea sunt geloase

"•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase. Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •"

Simpla in cel mai complex mod. timida cu un tupeu fantastic. zapacita in cel mai serios mod. rea, dar totusi BUNA s
Vreau sa par naiva, emotiva, nu e rau.Ca nimeni sa nu`si dea seama ce e in capul meu!"

Greu, Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe...Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine, Inainte Sa Spui Ceva... Uita`te La Tine

Faptele tale mi-au omorat zambetul, Acum stau si plang caci mi-ai otravit sufletul. Ai distrus un vis frumos si-acum Iti pare rau...dar la ce folos? cE a fost, a fost

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.

Dau Rime corecte` Te ard l sentimente`. Ti se pare un miraj.-eu iti spun ca n-ai curaj.intra`n anturaj.dar oricum` fac ce fac si te scot din peisaj

Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut... Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?] [love struck]

? ""Ma invidiezi?…Ai de ce…Ma barfesti?…N-ai decat…Regreti ca m`ai cunoscut?…Mi se rupe…Incapatanata?…Da pana peste masura…Nemultumita?…Da de TINE"

vorbele MeLe DoR? Da Ce Ai VrEa? Sa Te AlInTe? tine’Te BiNe Ca De Acum InCoLo Nu Te Mai LoVeSc Cu CuViNtE

Nu mai spune...Nu am timp de glume

Crezi gresit,nu ma vei domina,asta e,independenta e gagica ta,eu te iubesc dar nu suport sa fiu controlata,e adevarat,ma domini cateodata, pentru ca totusi asta-i regula in lume, dar crede-ma o fata ca mine nu se supune

Nw ma plaki? Asta ee.Nmy te interesaa cee fac.ca nici pe mine Nu ma intereseaza keea ke faci!:]

Jii? Zambeste si gata o sa se.ntoarka roatha!

Nw mai esti la feel. Daia ai pierdut. Daca tot te skhimbi.Skhimba`te cum eraì laa inkeputh

Daca eu sunt subiect de barfa.Tu kretino esti o tarfaa!:]]

Am invatat sa respect.ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleas.eu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

Decat in rai sinGura mai bine in iad cu prietenii

O arzi nemotivat…de ***. Esti timp pierdut…capitol sters Eu am plecat• »

Nu E nevoie Sa Ma placa toata Lumea.La fel Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe toti!

Dormi noaptea! Nu stii ce vorbesti cum ar fi sa s`adormi plangand sa vrei sa nu te mai trezesti? vrei sa ma opresti ma hranesc cu durere. ce n-o sa ma omoare o sa-mi dea putere.

N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand[:X]

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta!

Uneori viata e de neinteles,ea nu iarta si uh nu ai de ales!
Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate.

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus
Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente
Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?
imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie
De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!
Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X
Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!
Cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.
Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!
Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfellaughing!
Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete,prietenii au multe fete!
Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!
Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!
Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!
Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "
Nici0data nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! CAnd t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?! funda?

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html