| doOry a întrebat:

Care imi spune si mie o metoda prin care pot invata mai usor lectii kilometrice...ca de doua ore ma chinui sa invat o lectie si nu pot...straight facestraight face

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Buna! nu e ca exista o metoda pe care ar trebui sa o foloseasca toata lumea pentru a invata bine si rapid.fiecare are o metoda a lui, chiar fara sa isi dea seamawinking. stiu cum e atunci cand trebuie sa inveti mii de pagini din caiet studentzesccryingdar te sfatuiesc sa o iei cu calm.incearca intai sa citesti argumentul(nu o singura data, ci de 2 sau daca nu prea ai inteles de 3 ori). atunci cand trebuie sa memorezi incearca sa memorezi, dar si sa intelegi ceea ce zici(nu ca un robot). daca trebuie doar sa studiezi, incearca sa subliniezi partile importantewinkingincearca sa nu te panichezi atunci cand vezi teancul de foi! ia-o cu calm; vei vedea ca dupa un timp, te vei obisnui sa inveti dupa metoda asta si incetul cu incetul, vei crea propria metoda de invatatwinkingsucces!

2 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Incearca sa scrii pe o foaie ideile principale si invata-le pe acelea. Daca ai dat atentie orei, n-o sa ai prebleme in amintirea detaliilor.
Succes happy

| Ysha a răspuns:

Pai inchide in primul rand calculatorul, televizorul, radioul sau ce mai ai tu pe acoloapoi inchide-te intr-o camera pentru a nu te distrage nimic din jur apoi te pui pee un scaun si incepi sa inveti (SUCCES LA SCOALA)