| Anonim6666644 a întrebat:

Care lapte este mai sanatos cel de casa sau cel din comert? am vazut ca cel din comert contine foarte mult zahar.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zahar? Ma indoiesc. Laptele din comert e pasteurizat, deci mai putini microbi decat cel de casa

| neutrino a răspuns:

Cel de capra, de la tara!

| Copila2016 a răspuns:

Laptele de casă poate avea microbi dacă nu este fiert, chiar și așa rămân câțiva microbi dar cel cin comerț este pasteurizat, nu toate lactatele conțin zahăr, depinde de prepararea și cantitatea lor a conținutului iar dacă ai probleme cu laptele cumpărat te uiți pe cutie unde este un număr de telefon iar acolo poți suna la protecția consumatorului și o să îți dea banii înapoi sau altceva.