| Anileda a întrebat:

Care nume este mai frumos? Stefania sau Cristiana?

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mie imi place mai mult Stefania.

| Silvia a răspuns:

Ştefania.

| OanaG a răspuns:

Ambele imi plac big grin

| anss23 a răspuns:

Mie imi place mai mult Cristiana.big grin

| Luori a răspuns:

La Cristina, te-ai gandit? big grin Parca merge mai bine.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Amna2 sunt. Dar Stefania este mai frumos:X

| daiana a răspuns:

Pai stefania=Forma derivata de la numele masculin Stefan, forma specific romaneasca de la gr. Stephanos - coroana. La noi ajunge preluat de la slavi, primul purtator al acestui nume fiind atestat in jurul anilor 1430, faima fiind dobandita odata cu recunoasterea lui Stefan cel Mare. Din aceeasi familie onomastica: Stefanel, Stefanica, Stefanita, Stefancu, Stefanache, Fane, Fanel, Fanica, Stefa, Stefea, Stepan, Stefania. iar cristina =urmasul lui Cristos...in functie de care ti se pare mai important iti vei da seama si care este mai frumos, eu logic ca spun ca stefania este mai dragut si dupa pronuntie porecle deoarece si pe mine ma cheama stefania :*

| BoomBoomToxic a răspuns:

WOW! ce coincidenta parinti mei vroiau sa ma cheme Ene Stefania Mihaela Cristiana dar mi-au schimbat numele in Ene Sonia Mihaela Cristiana! deci eu cred ca CRISTIANA!laughing

| Fifylici a răspuns:

Nu sunt deloc ipocrita, desi ma cheama Cristiana imi place mai mult Stefania. Spun asta fiindca am constatat ca multi au impulsul de a intelege Cristina in loc de Cristiana si deja a devenit obositor sa le explic oamenilor sau ce ma enerveaza la culme ca ai mei imi spun Cristi desi stiu ca nu imi place asa.
Am citit si mi-a spus si mama ca Cristiana vine de la Christianos care inseamna urmas a lui D-zeu.
Daca te cheama Stefania sau Cristiana sa stii ca ambele nume sunt speciale si deosebite mie una Stefania mi se pare mai dulce si simpatic cand pronunt numele asta ma gandesc la o printesa la ceva gingas pe cand Cristiana e mai matur si sumbru, numele asta degaja un aer asa mai matur si cred ca din acceasta privinta mama a facut alegerea corecta, mi se potriveste.
Tie care iti place mai mult si de ce?

| divinuu a răspuns:

Niciunul.

| Adellee a răspuns:

Parca e mai frumos Stefaniahappy

| Petronela a răspuns:

Cristiana dupa parerea mea

| danielacs a răspuns:

Cristiana happy

| happyorsad a răspuns:

Cristianahappy

| co$tY a răspuns:

Eu zic stefania

| thelastc a răspuns:

Mi-e nu-mi plac. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefania pentru ca poti sa o alinti Steffy.
Sti cine e Steffy nu?
E o papusa ft frumoasa.
http://www.imperiulcopiilor.ro/......4000_n.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefaniawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Stefania e mai frumos:X! asa ma numesc eulaughing

| » Iµliaña « a răspuns:

Cristina batting eyelashes

| oxaz a răspuns:

Stefania(stefy)