| MyProfil a întrebat:

Care poate sa ma ajute sa caut statusuri? dau funda plzz help me plzz

Răspuns Câştigător
| Anche a răspuns:

Raspuns ales
Cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul .

@ ia'ma de mana . hai sa trecem peste toate impreuna .

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese , drumurile se separa .

@ As vrea sa cred , sa pot visa , sa te aduc de partea mea . as vrea ca timpul sa'l opresc ,sa'ti spun de fapt cat te iubesc !

@ o sa'ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea .

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin , ptr ca atunci am nevoie cel mai mult .

@ minte'ma ca ma iubesti , te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange , lumea nu se opreste in loc ptr durerea ta !

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu , mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi...Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi...De parca tzi.e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferitzi totushi ne potrivim...Shi am stat unul langa altul cand totzi vroiau sa ne despartim ...

Nu intzelegi ca daca vreau sa te inshel...O poth face cu primu' care.mi iese.n cale sau pe palier

N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

Tine minte stii prea bine ca privirea nu te minte
Sfarsitu' nu se programeaza el se simte
Se citeste el in ochii mei vrei nu vrei
Vezi capat de rand punct

Shi poate crezi ca gresesc...E felul meu de a fi
Nu ai intzeles thu
V.a intzelege altu' a 2'a zi

Eu am nevoie de un baiath care sa intzeleaga.Shi care sa creda in toate visele mele...Degeaba plangi nu mai e cale de impacare
N.o sa dispar ca ski fumu'n zare
Chiar daca doare ma face mai puternica
Shi ashtept de la viata o noua provocare

Amintirile sunt vi
Le portzi in gand oriunde ai fi,
De tine nu poti fugi
Trecutul te va urmari

Nu alerga dupa ce nu poti simtzi
Pentru ca nu te poti mintzi

Au fost bune si rele ce tzi.au placut sau te.au durut...
Sperantza n.a murit si te.ai regasit ca intr.un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul tzi.au deschis...
Au fost cativa dar au contat inzecit
Shi.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid...

Fa.tzi prieteni noi dar nu ii uita pe cei vechi
Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi...
Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii
Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot!

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Fara tine nu mor dar nici nu traiesc

Se spune ca iubesti o data in viata,o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des
Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uita unul la altul ,ci a privi amandoi in aceeasi directie.

''Doare sa plangi cu lacrimi amare,
Dar sa razi cand esti trista doare si mai tare.''
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar daca doare.Am invatat ca oricat ai plange luma nu se opreste in lic pentru durerea ta am invatat sa visez,insa invat si sa-mi tin ochi deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu,dar o accept asa cum este!COmplImentele tale nu ma ridica.criticile nu ma cObOara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vOr altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pOt.sunt ceea ce sunt.iar daca nu`tzi cOnvine nu ma plang!

Singura mOdalitate de a avea un prieten,este ca tu la randul tau sa fii un prieten

In viata tre' sa fii sigur pe tine.Sa nu ai incredere in nimeni.Ca si cei mai buni prieteni ar putea sa te dezamageasca.Gandeste`te si fii sigur pe puterile tale nu pe a altOra!

Ea e langa mine cand prOblemele sunt multe.Si tOt ea e singura care are rabdare sa ma asculte.Te iubesc si Punct

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitOr ca inaint

Te dOare cand vezi ca nu.mi paSa.Si itSi zic,a fOst O simpla intamplare.Lasa

Nu e nevOie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe tOtSi.

Cea mai grea lOvitura in sufletul meu,este sa ma simpt in plus acolO unde altadata eram tOtul.

Apare O intrebare.Pe cine O sa dOara mai tare?Pe tine ca itSi vei aminti de mine in fiecare zi?Sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Am invatSat ca Oricat mi.ar pasa mie altOra s.ar putea sa nu le pese.

Ti.a placut viatSa.Ti.ai facut viatSa,dar ai pierdut persOana kre te iubea.In schimb ai kstigat multe Tarfe

Cu lacrimile frante.Cu sufletul pierdut.Privirea.n pamant.Un singur cuvant.Nu.mi spune nmk,este mai bine asa.As vrea sa te cred,dar azi nu mai cred in tine.Nu mai cred in nOi

Ma vei gasi intr.un album de mult uitat,ma vei privi si vei sopti.'A fost odata'.

`.Esti gelOasa fiindk esti dOar O prOasta.pentru ca acolO unde altadata erai tOtul acum esti in plus.

`☺`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i` ! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥Că pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®ce αutøмat!`

Cazi.Te ridici.Tot ce zici e RABDARE.
Plangi.Te distrugi.Vrei sa fugi.Si te doare.
Chiar dk te iubb. mai bine .Pa

Cand tOtul ti se pare greu si lumea te vOrbeste.Te rOg asculta sfatul meu: zambeste si iubeste.

A iubi e bine.Dar sa stii pe cine.Sa nu spui iubit.Oricarui tampit.

Nu e nevOie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe tOtSi.

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,

Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii

De azi si totdeauna, prieteni vei avea,

La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla

prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie...:X O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

O prietenie incepe cu un zambet,traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Pt mine esti un prieten adev , pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt ca.ca.intre noi 2 exista ceva mai mult decat o simpla prietenie este Iubirea:Xte iubesc din tot sufletul:X

Sa porti mereu in gandSa porti o vesnicieAcest cuvant frumosNumit PRIETENIE. PRIETENII FALSI: Niciodata nu-ti cer de mancare.
PRIETENII ADEVARATI: Din cauza lor nu mai ai mancare.
PRIETENII FALSI: Se adreseaza parintilor tai cu D-l/D-na
PRIETENII ADEVARATI: Se adreseaza parintilor tai cu TATA/MAMA
PRIETENII FALSI: Te vor scoate din inchisoare si-ti vor spune cu ce-ai gresit.
PRIETENII ADEVARATI: Se vor aseza langa tine spunand "Fir-ash ... ce-am belit-o ... da a fost marfa !"
PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restu lumii.
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.
PRIETENII FALSI: Vor sta la usa de la intrare.
PRIETENII ADEVARATI: Intra direct innauntru si spun "AM AJUNS ACASA!"
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata
.
PRIETENII FALSI: Iti vor lua bautura de la nas cand vor crede ca ai baut destul
PRIETENII ADEVARATI: Se vor uita la tine cum te impiedici peste si vor spune "Termina-ti bey paharu de baut si ca nu inrosim alcoolu'." 1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata tre sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
•Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba … te-am pierdut pe tine …•E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si aceea sunt EU ! Eu zic ca asta ti se potriveste : •Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi ! ♥Telefonul il strang cu obsesie in mana .Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost ... [ nu`s ][ wave` ]nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? ! ♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
starAm pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima... starInvat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
•Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…Am invatat sa zambesc cand eram trista si lacrimile mele nu se mai opreau am invatat sa uit si sa iert dar imi este foarte greu sa nu ma gandesc la tine...
DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi happy !

♥ Când viata iti da 1000 de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o 1001 de motive pentru a zâmbilove struck

♥ Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Cu timpul, intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti love struck

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile !

Chiar dacă fac multe prostii,şi spun multe porcării;să ştii . Tot ce e mai bun în sufletul meu. Se leagă de tine !love struck"

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!love struck

Nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracteru care este atat de rar!happy

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!;x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale.

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.
funditza?big grin

2 răspunsuri:
| Anche a răspuns:

Raspuns ales
Cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul .

@ ia'ma de mana . hai sa trecem peste toate impreuna .

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese , drumurile se separa .

@ As vrea sa cred , sa pot visa , sa te aduc de partea mea . as vrea ca timpul sa'l opresc ,sa'ti spun de fapt cat te iubesc !

@ o sa'ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea .

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin , ptr ca atunci am nevoie cel mai mult .

@ minte'ma ca ma iubesti , te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange , lumea nu se opreste in loc ptr durerea ta !

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu , mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi...Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi...De parca tzi.e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferitzi totushi ne potrivim...Shi am stat unul langa altul cand totzi vroiau sa ne despartim ...

Nu intzelegi ca daca vreau sa te inshel...O poth face cu primu' care.mi iese.n cale sau pe palier

N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

Tine minte stii prea bine ca privirea nu te minte
Sfarsitu' nu se programeaza el se simte
Se citeste el in ochii mei vrei nu vrei
Vezi capat de rand punct

Shi poate crezi ca gresesc...E felul meu de a fi
Nu ai intzeles thu
V.a intzelege altu' a 2'a zi

Eu am nevoie de un baiath care sa intzeleaga.Shi care sa creda in toate visele mele...Degeaba plangi nu mai e cale de impacare
N.o sa dispar ca ski fumu'n zare
Chiar daca doare ma face mai puternica
Shi ashtept de la viata o noua provocare

Amintirile sunt vi
Le portzi in gand oriunde ai fi,
De tine nu poti fugi
Trecutul te va urmari

Nu alerga dupa ce nu poti simtzi
Pentru ca nu te poti mintzi

Au fost bune si rele ce tzi.au placut sau te.au durut...
Sperantza n.a murit si te.ai regasit ca intr.un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul tzi.au deschis...
Au fost cativa dar au contat inzecit
Shi.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid...

Fa.tzi prieteni noi dar nu ii uita pe cei vechi
Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi...
Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii
Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot!

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Fara tine nu mor dar nici nu traiesc

Se spune ca iubesti o data in viata,o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des
Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uita unul la altul ,ci a privi amandoi in aceeasi directie.

''Doare sa plangi cu lacrimi amare,
Dar sa razi cand esti trista doare si mai tare.''
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar daca doare.Am invatat ca oricat ai plange luma nu se opreste in lic pentru durerea ta am invatat sa visez,insa invat si sa-mi tin ochi deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu,dar o accept asa cum este!COmplImentele tale nu ma ridica.criticile nu ma cObOara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vOr altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pOt.sunt ceea ce sunt.iar daca nu`tzi cOnvine nu ma plang!

Singura mOdalitate de a avea un prieten,este ca tu la randul tau sa fii un prieten

In viata tre' sa fii sigur pe tine.Sa nu ai incredere in nimeni.Ca si cei mai buni prieteni ar putea sa te dezamageasca.Gandeste`te si fii sigur pe puterile tale nu pe a altOra!

Ea e langa mine cand prOblemele sunt multe.Si tOt ea e singura care are rabdare sa ma asculte.Te iubesc si Punct

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitOr ca inaint

Te dOare cand vezi ca nu.mi paSa.Si itSi zic,a fOst O simpla intamplare.Lasa

Nu e nevOie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe tOtSi.

Cea mai grea lOvitura in sufletul meu,este sa ma simpt in plus acolO unde altadata eram tOtul.

Apare O intrebare.Pe cine O sa dOara mai tare?Pe tine ca itSi vei aminti de mine in fiecare zi?Sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Am invatSat ca Oricat mi.ar pasa mie altOra s.ar putea sa nu le pese.

Ti.a placut viatSa.Ti.ai facut viatSa,dar ai pierdut persOana kre te iubea.In schimb ai kstigat multe Tarfe

Cu lacrimile frante.Cu sufletul pierdut.Privirea.n pamant.Un singur cuvant.Nu.mi spune nmk,este mai bine asa.As vrea sa te cred,dar azi nu mai cred in tine.Nu mai cred in nOi

Ma vei gasi intr.un album de mult uitat,ma vei privi si vei sopti.'A fost odata'.

`.Esti gelOasa fiindk esti dOar O prOasta.pentru ca acolO unde altadata erai tOtul acum esti in plus.

`☺`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i` ! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥Că pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®ce αutøмat!`

Cazi.Te ridici.Tot ce zici e RABDARE.
Plangi.Te distrugi.Vrei sa fugi.Si te doare.
Chiar dk te iubb. mai bine .Pa

Cand tOtul ti se pare greu si lumea te vOrbeste.Te rOg asculta sfatul meu: zambeste si iubeste.

A iubi e bine.Dar sa stii pe cine.Sa nu spui iubit.Oricarui tampit.

Nu e nevOie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe tOtSi.

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,

Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii

De azi si totdeauna, prieteni vei avea,

La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla

prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie...:X O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

O prietenie incepe cu un zambet,traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Pt mine esti un prieten adev , pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt ca.ca.intre noi 2 exista ceva mai mult decat o simpla prietenie este Iubirea:Xte iubesc din tot sufletul:X

Sa porti mereu in gandSa porti o vesnicieAcest cuvant frumosNumit PRIETENIE. PRIETENII FALSI: Niciodata nu-ti cer de mancare.
PRIETENII ADEVARATI: Din cauza lor nu mai ai mancare.
PRIETENII FALSI: Se adreseaza parintilor tai cu D-l/D-na
PRIETENII ADEVARATI: Se adreseaza parintilor tai cu TATA/MAMA
PRIETENII FALSI: Te vor scoate din inchisoare si-ti vor spune cu ce-ai gresit.
PRIETENII ADEVARATI: Se vor aseza langa tine spunand "Fir-ash ... ce-am belit-o ... da a fost marfa !"
PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restu lumii.
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.
PRIETENII FALSI: Vor sta la usa de la intrare.
PRIETENII ADEVARATI: Intra direct innauntru si spun "AM AJUNS ACASA!"
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata
.
PRIETENII FALSI: Iti vor lua bautura de la nas cand vor crede ca ai baut destul
PRIETENII ADEVARATI: Se vor uita la tine cum te impiedici peste si vor spune "Termina-ti bey paharu de baut si ca nu inrosim alcoolu'." 1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata tre sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
•Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba … te-am pierdut pe tine …•E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si aceea sunt EU ! Eu zic ca asta ti se potriveste : •Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi ! ♥Telefonul il strang cu obsesie in mana .Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost ... [ nu`s ][ wave` ]nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? ! ♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
starAm pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima. starInvat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
•Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…Am invatat sa zambesc cand eram trista si lacrimile mele nu se mai opreau am invatat sa uit si sa iert dar imi este foarte greu sa nu ma gandesc la tine...
DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi happy !

♥ Când viata iti da 1000 de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o 1001 de motive pentru a zâmbilove struck

♥ Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Cu timpul, intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti love struck

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile !

Chiar dacă fac multe prostii,şi spun multe porcării;să ştii . Tot ce e mai bun în sufletul meu. Se leagă de tine !love struck"

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!love struck

Nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracteru care este atat de rar!happy

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!;x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale.

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.
funditza?big grin

| NorbO a răspuns:

Te ajut eulaughing apesi pe Internet explorer sau Firefox Sau ce fol tulaughing
Intri pe google presupun nu?
Scrii Statusuri si dai enter si mai departe alegi u!