| abcddcba a întrebat:

Care prinde mai bine? Contul privat de Instagram sau cel public? Care atrage mai mult followeri?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Nu cred că are mare importanță precum siguranța ta.
Dacă îl ai privat nu îți pot vedea oricine postările și asta e un avantaj, te ferești de persoanele dubioase.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. îi cu dus și întors
public: toți văd conținul care poate le place și o să aleagă să te urmărească + că mai mari șanse să ajungă la mai multe persoane dar ești și mult mai expusă ceea nu mi se pare ok că nu știi cine vede și ce face
privat: cei care te cunosc o să fie curioși să-ți vadă profilul așa că pot să-ți dea follow însă există și varianta să te scoatădupă ce s-au uitat dar măcar nu ești expusă la toți ciudații

| AdiaManoAndCurious a răspuns:

Public. Daca il ai privat continutul e ascuns. Ajuta sa te promovezi, daca il ai public. Daca il ai public, totusi, toti ciudatii pot vedea ce postezi.