| Antrax a întrebat:

Care stie ce inseamna Osteoscleroza. Am cautat peste tot dar nu am gasit. E urgent! Please HELP.

Răspuns Câştigător
| ariana10 a răspuns:

In DEXI scrie:afectiune osoasa constand in ingrosarea osului spongios, care devine compact, cu ingustarea cavitatilor medulare. Sper ca ti-am fost de foloswinking

4 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Condensare a tesutului osos http://dexonline.ro/
Se pare ca acestea nu dezvolta osteoscleroza sau insuficienta hepatica. La toate rasele, boala este mostenita ca trasatura autosomala recesiva.

| pababiba a răspuns:

Reprezinta cresterea densitatii osoase, adesea ca o reactie la o leziune din vecinatate!

Si este luat de pe google primul site afisat cand am scrie cuvantul ala

| miha_3376 a răspuns:

Condensare a tesutului osos