| IzAbElLa66 a întrebat:

Care stie cum se pune un simbol colorat la breasla pe Metin2.ro? Imi puteti spune va rog?big grinbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mere sal schimbi am incercat

5 răspunsuri:
| ƒℓυχ a răspuns:

Stiu eu cum...dai add la id meu omghacke@yahoo.com

| ƒℓυχ a răspuns:

[Cum sa gasesti cat mai multe simboluri]

Intri in: [exemplu:D:/Metin2/mark] In mark intri... asta e doar un exemplu, poate tu ai metinu instalat in alta parte.
Iti trebuie un program bun de vazut poze pentru a vedea ce simboluri vrei.

Ex: Nero PhotoSnap

Deschizi.tga-ul ales din mark cu paint. Vor aparea zeci de simboluri. Iti descarci PhotoScape de aici:

http://www.photoscape.org/ps/main/download.php

Dar inainte de a descarca PhotoScape selecteaza cu paint simbolurile. (sa fie mici)
Apoi cu PhotoScape ii faci dimensiunea simbolului de 16x12
(vei gasi undeva chestia asta cu dimensiunea P.S: ti-as zice unde e dar mi-am sters PhotoScape...o cauti tu!)

Dupa ce ai facut dimensiunea de 16x12 salveaza simbolul in upload din folderul in care ai instalat metin2.

Asa acum cum sa le pui:

Ti-am zis mai devreme: *Le salvezi in upload in fisierul unde ai descarcat metin2 **

Dupa ce ai facut toate astea intri in Metin2>La breasla>Prima pagina>ii dai upload>si iti vor aparea simboluri> le alegi si Gata!

*ATENTIE*!: Daca breasla nu are peste lvl 3 sau poate avea si lvl 3 nu poti pune simboluri.

Da-mi macar vot!

| SPYKER a răspuns:

Intri in folderul unde ai tu instalat metinul si scrie undeva upload si acolo sunt o gramada de simboluri si poti pune un simbol in folderul ala si cand dai in metin sa schimbi simbolul iti va aparea acolo big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut dar nu stiu

| IzAbElLa66 explică:

Ms mult, dar nu reusesc.Nu-mi apare upload crying, dar mersi oricum