| Alexandra_1516 a întrebat:

Care stie un caz de discriminare din Romania?

3 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Romanii discrimineaza tiganii(Roomii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu.

Să zicem că un ţigan a omorât 3 persoane cu un cuţit, şi tu, ca român, mergi şi-i iei cuţitul din mână şi-i dai vreo cinci pumni în gură, şase picioare în testicule şi şapte capete în bărbie, ca să-l pui la pământ. Ei bine, dacă faci acest lucruri, discriminezi neamul indiano-românesc. Dai dovadă de rasism.

| Anonimow a răspuns:

Stiu eu... daca esti moldovean si te duci in alte zone sa zicem Bucuresti esti luat la misto si lumea nu te baga in seama k zice ca esti moldovean prost.