| Streetboy a întrebat:

Care subiect as putea primi la teza (cls a 8a) caracterizarea Vitoriei Lipan (Baltagul) al ciobanului moldovan (Miorita) sau demonstratie la Baltag ca e roman si Miorita ca ii balada?

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu am primit caracterizarea ciobanasului moldovean din Miorita big grin.

| Floreenofficial a răspuns:

Eu am dat anul trecut teza unica si am primit intr-un sem al 2-lea caract.vitoriei si in primul sa demonstrez ca e roman.

| matadoru a răspuns:

Baltagul nu se mai da sigur, se da ori nuvela(popa tanda) ori balada(miorita). Baltagul s-a dat anul trecut la tezele unice si am intrebat mai multi profesori si mi-au spus ca acum la evaluari s-a scos din programa.

| MilkshakeShake a răspuns:

Io am primit Miorita balada si mai multi prieteni din clase si scoli diferite acelasi lucru laughing acum depinde
de exemplu eu baltagu nu l-am facut

| Streetboy explică:

Teza nu Pisa nu faceti confuziibig grin