| kkkk a întrebat:

Am si eu o intrebare..am facut anul acesta romanul Baltagul, si pe langa asta si caracterizarea ViTORIEI LIPAN. Daca la examen, la punctul B se va da sa scriem o caracterizare la un personaj preferat ( care vrem noi ), si voi scrie despre Vitoria Lipan credeti ca imiva scadea deoarece face parte din roman si el nu este pentryu examen?"((crying(. funda

1 răspuns:
| betsy a răspuns:

Nu, doar daca este specificata specia literara din care face parte opera din care trebuie sa fie personajul.