| Natasha_6158 a întrebat:

Care sunt aspectele pozitive ale ambitiei?
Dar aspectele negative?

5 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Aspectele pozitive ale ambitiei... Avand ambitie poti deveni cineva respectat, poti fi vedeta, politician, poti obtine o nota mare, poti imbunatati ceva.
Aspectele negative ale ambitiei sunt mai rele, pentru ca o ambitie prea mare, ar putea duce la distrugerea unei vieti de om, crima, lacomie, pe scurt poate duce la ceva fatal.

Răspuns utilizator avertizat
| boooooring a răspuns:

E tema. nu se pune tongue

| Natasha_6158 explică:

Ce tema sa fie? Era doar o simpla curiozitate.Am trecut de mult la cea de-a doua varsta

| malisa a răspuns:

Ambiţia este un viciu, dar un viciu care poate deveni părintele unei virtuţi.