| RM a întrebat:

Care credeti ca sunt aspectele pozitive si negative ale globalizarii in Romania?

3 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Pozitive: ajungem ca in state.
negative: ajungem ca in state... daca itelegi ce vreau sa zic.

| Anddrea a răspuns:

Aspecte pozitive: reducerea somajului si inflatiei, modernizarea unor industrii demodate, modernizarea infrastructurii
Aspecte negative: contracte de munca nesigure, subminarea sindicatelor, dezastre ecologice datorate relocarii, trafic de arme, droguri, terorism.
E copy paste din caiet big grin Chiar azi am vorbit despre asta.

| lllandylll a răspuns (pentru Anddrea):

Mersi mult Andreea! E foarte bun raspunsu' si m-ai ajutat mult!