| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele in a fi antisocial?

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Avantaj nu exista, dezavantajul? daca spun ca multi infractori / criminali sunt antisociali iti spune ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avantaj ar fi ca nu iti creezi probleme si nu iei parte la discutii problematice si dezavantaj ca vei parea ciudat ca nu-ti vei putea exprima opinia si ca vei fi neapreciat...parerea meawinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce-i drept am inceput "cariera" asta acum vreo 4-5 luni si inca mai am probleme cu unii cu un... IQ sa zicem, sub 20. Nu ma intereseaza daca par ciudat, asta e si ideea, vreau sa fiu singur in lumea mea pana cand voi fi sigur pe mine ca ma voi descurca in lumea de afara, si deci pana la maturitate (aproximativ). De ce sa nu imi pot exprima opinia? Daca sunt antisocial tot este dreptul meu, cum ai spus si tu la sfarsitul raspunsului tau, sa am propria opinie si sa mi-o exprim fata de cineva. Ma intereseaza sa nu fiu apreciat doar de colegi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Wow...phai eu nu stiam ca exista astfel de cariera, sincer!hee hee eu am crezut ca pur si simplu prin comportament. si da la asta m-a dus cu gandul ca daca esti antisocial ar fi cam gen sa creezi ca dezavanaj :neexprimarea opiniei. ok atunci ca dezavantaj poate fi ...hmmm chiar nu-mi vine in minte acumthinking dar sincer eu nu stiam de acest cariera. si succes sa-i intreci pe aia in IQ:*