| 7777 a întrebat:

Care sunt cele mai bune ghete de fotbal?:d

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă prietene, eu am jucat ceva fotbal la viaţa mea, pînă pe la divizia "c". Acum am 65 de ani.
Ghetele nu au nici o valoare în jocul de fotbal.
Totul este talentul, abilitatea, viteza de execuţie, puterea şutului, ştiinţa de a dribla, de a pasa, de a lovi corect mingea, de a şti să te demarci, rezistenţa.
Dacă le ai pe acestea toate poţi juca şi desculţ, şi în papuci şi cu bocanci soldăţeşti.
Asta e!
Restul sînt mofturi.
Referitor la calitatea unei ghete de fotbal, important este ca aceasta să fie dintr-o piele moale şi să poţi simţi foarte bine mingea.
Eu jucam cel mai bine cînd jucam fără ghete, doar cu trei perechi de ciorapi pe picior. Şi asta, chiar dacă jucam pe asfalt, pe zgură sau pe pămînt bătătorit.
De fiecare dată plecam cu ciorapii rupţi şi cu băşici la tălpi.
Asta era după 35 de ani.

| decsu a răspuns:

Iti recomand ghete Nike Mercurial Vapor Superfly II Pro