| AliceHappyGirl a întrebat:

Care sunt, din punctul tau de vedere, cele mai de viitor facultati?

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Am spus-o in multe randuri si imi mentin ideea.Medicina, Dreptul, Farmacia(un farmacist castiga si 4000 lei/luna), Limbi straine si un curs in care sa stapanesti cat de cat calculatorul. Sper sa iei hotararea cea mai buna.Succes!

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Inginer Information Technology, am scris asa pentru ca TPU nu da voie sa pun prescurtari de genul, ma rog...happy

| Mdll966 a răspuns:

Paibig grinrept,Medicina si lb straine...Eu as vrea sa dau la drept, pentru ca in acest domeniu sunt meserii banoase.Intr-adevar,trebuie sa ai anumite pile,dar daca inv in timpul fac fb,nu cred ca tribunalul nu te angajeaza...te poti face si notar(nu-ti trebuie pile, dar sa ai bani sa-ti faci propriul cabinet notarial). Acum depinde si de tine, faci ce-ti place cel mai mult.SUCCES!

| Roccio a răspuns:

Păi cele de limbi străine, pentru că mereu ne va fi de folos să știm o limbă străină. Cunoașterea unei alte limbi decat cea de origine constituie un avantaj in multe joburi.
Facultățile de drept le consider cele mai puțin folositoare.Sunt foarte multi care dau la avocatură dar dacă nu ai pile pe undeva ca mai apoi sa ajungi avocat sau mai mult, judecător, atunci nu prea ai șanse. părerea mea