| urbanghost a întrebat:

Ce facultati sunt de viitor?

Răspuns Câştigător
| madalina88 a răspuns:

Pfffff totul acum depinde de tine ce anume iti doresti.sunt facultati de viitor cum ar fi medicina, inginerie, chiar si in turism pentru ca romanul cat este recesiune tot isi pune ceva bani deoparte pentru o bine venita vacanta acum depinde de tine. un sfat...gandeste ce ti ai dori sa faci!

3 răspunsuri:
| andreig a răspuns:

Medicina respectiv farmacie.

| lili24 a răspuns:

Draga mea, facultatea de medicina si stomatologie vor fi cele care iti vor asigura o meserie sigura oricind, in Europa vei gasi un job bine platit, de America si Canada nici nu mai vorbesc. In tara daca vrei sa ramai, vei cistiga mai putin ca doctor dar daca esti ambitioasa poti progresa in aceasta meserie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza ceea ce iti place tie. Daca lucrezi intr-un domeniu care iti place, poti fi cea mai buna, si deci bine platita. De exemplu Automatica si Calculatoare e de viitor, dar daca tu urasti programarea matematica fizica si in general ingineria nu o sa lucrezi in domeniul ala si degeaba te-ai chinuit. Plus ca ceea ce e de viitor acum nu se stie cum va fi peste 3-4 ani cand termini facultatra