| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt facultatile pe care le poti urma dupa ce termini un liceu pe profil filologie?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Teoretic poti urma orice facultate.Practic te izbesti de o insuficienta cunoastere a anumitor materii.Profilul filologic iti deschide usi spre litere, jurnalism, drept, stiintele comunicarii, stiinte administrative, psihologie, filosofie, pedagogie si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice facultate, nici o facultate nu conditioneaza profilul liceului, dar la indemana pentru tine pentru ca nu te apuci acum sa inveti matematica sau fizica sau chimie la greu, ideal ar fi o facultate de litere, istorie, teologie in cazul in care te intereseaza.Atat stiu atat am scris.