| Zuzzi a întrebat:

Care sunt greutatile vietii in oras si care cele ale vietii in natura? Funda+vot la toti.

Răspuns Câştigător
| Famelia11 a răspuns:

La oras: zgomote mari, poluare, agitatie, trafic...
in natura: animale salbatice, lipsa hranei si a adapostului ( aici nu sunt prea multe pentru viata in natura e de obicei frumoasa) pa.

2 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Conditiile ti le poti face oriunde in ziua de astazi dar lumea,desi vrea sa dea impresia asta,nu din cauza asta cauta orasul. Orasul e cautat pentru ca da impresia de viata civilizata cu toata poluarea lui,da impresia de viata usoara unde oamenii cu suflet mare se ajuta intre ei, da impresia trecerii timpului mai usor chiar si cu ajutorul halucinogenelor si a cluburilor de tot felul, iti ofera ocazia sa fii mai multi oameni in acelasi timp si cite imagini a unei false fericiri nu-ti poate oferi? As putea spune ca intr-un cuvint orasul reprezinta fuga de singuratate a celor care inca nu si-au descoperit-o.Natura nu-ti poate oferi decit sansa de a fi numai tu cu ea si momentul redescoperirii de sine. Unui om urbanizat cu totul asta nu-i poate explica nimic pe cind pentru un om care cauta natura in toata splendoarea ei asta inseamna totul.

| hiphoph4ever a răspuns:

IN ORAS: poluare. multa lume(daca nu-ti plac strainii). mult zgomot. si te toci pentru a face bani ca sa platesti facturi
IN NATURA:toaleta nu e in casa. animale salbatice. nu ai conditii da daca esti ingenios ti le faciwinking daca a mai uitat ceva revin.