| gabbyella200051 a întrebat:

Care sunt semnele ca un băiat tear placea
O lista va rog dar detaliat

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Adolescentele pot fi de multe ori confuze in privinta semnalelor primite din partea baietilor atunci cand vine vorba de dragoste si romantism, dar acest lucru se intampla mai degraba deoarece baietii inca nu stapanesc bine limbajul trupului si alte modalitati utile de a-si arata sentimentele. De aceea, pentru a le descifra mesajele este nevoie de informatii suplimentare, care sa arate dincolo de orice tagada adevarul, indiferent daca va fi unul pozitiv sau nu.

Toti barbatii, inclusiv adolescentii, se comporta destul de ciudat la inceput si, mai ales atunci cand le place mult o fata, ei pot deveni de-a dreptul enervanti si chiar respingatori tocmai pentru ca emotiile si trairile pe care incearca sa le exprime ii zapacesc pana la punctul in care nu mai au un bun control asupra propriilor reactii. Este de fapt si primul semn ca baiatul este atras de tine si ca incearca sa te impresioneze, ajungand insa de cele mai multe ori la efectul opus, adica reusind in realitate sa te sperie.
Vorbeste mai tare, face glume, incearca sa iasa in evidenta cu orice pret, doar ca sa se asigure ca il observi. Acest gen de comportament e evident mai ales atunci cand e intr-un grup de prieteni. Daca iesi impreuna cu el si gasca, iar el incepe sa fie diferit fata de cum il stii, sigur te place.
Cand va vedeti, sta aplecat spre tine si incearca sa micsoreze spatiul care va desparte. Nu-i place distanta dintre voi si chiar daca o face pe inaccesibilul, vrea sa te stie langa el.

happy

| gabbyella200051 explică (pentru vocea):

Mersi mult de tot. Azi am vazut semnele astea. Dar daca el sa zicem se uita fix la tine sau se preface ca e suparat in joaca si uneori când isi bate putin joc de prietenul lui si se sprijină de mine (ca si cum am spune ambii aceea) tot sunt semne?
Te rog spune

| vocea a răspuns (pentru gabbyella200051):

E foare simplu sa iti dai seama ca un baiat te place, el nu este ca o femeie petrec timpul cu tine ca amic si nu am nici o atractie fata de tine.
Un baiat nu are amic o fata decat daca este atras de ea si vrea la un momendat sa aiba o relatie cu ea.

Problema nu este ca el te place sau nu, treaba este ca tu il placi si vrei sa stii ca si el te place.

In mod natural un baiat spune din prima unei fete ca o place dar unora le este frica sa nu fie refuzati si sa strice tot asa si la voi.

Chiar daca s-ar apropria si de o alta fata in afara de tine nu ar insemna ca nu te place ci din contra ar incerca sa te faca geloasa sa zica la nivel subconstinet.

''hey uite ce poti pierde daca nu ma vrei, sunt foarte placut si de alte fete dar totusi imi petrec timpul cu tine nu cu ele, dar ma poti pierde oricand.''

Este clar baiatul este la inceput iii lipseste curajul.

Lasa totul sa vina de la sine, apropie-te tu mai mult de el daca este rusinat.

De multe ori unii baieti indragostii nu s epot uita in fetelor daca le place foarte mult.
Se uita in ochii lor fara sa intoarca privirea doar daca are incredere in aceea fata ca simte acelasi lucru.

La tine cum este, intoarce capul? sau se uita la tine si ochii lui spun ca te vreau?

5 răspunsuri:
| PaulSergiu a răspuns:

Vrei abecedarul de acum sunt semne firesti:se balbaie, se uita in special la tine, vorbeste foarte des cu tine si incearca sa se apropie de tine

| gabbyella200051 explică (pentru PaulSergiu):

Daca faci desfasurat primesti funda te rog vreau detaliat

| PaulSergiu a răspuns (pentru gabbyella200051):

Nu valoreaza pentru mine nimic o funda