| Pheonix123456 a întrebat:

Care sunt semnificatiile culorilor? Adica stiu ca rosu inseamna pasiune, galben gelozie iar alb puritate, dar restul?

Cel mai simplu si mai bun raspuns primeste fundita :*

Răspuns Câştigător
| skiziiskiz a răspuns:

Verde:incredere,armonie
albastru: calm
negru:ura
portocaliu: plin de viata
roz: copilarime
mov:putere, creativitate

4 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! cauta pe internet pagini despre semnificatia culorilor, eu am citigt multe in acest sens, dar nu tin cont de ele. Sincer, nimeni nu se imbraca cu o anume culoare pentru a simboliza ceva, ci pentru ca ii vine bine culoarea respectiva sau ii place cum arata sau pur si simplu ii place un anumit articol, ca model, croiala etc si il ia independent de culoarea acestuia. de asemenea, nimeni nu are imprsia ca tu transmiti un anume msaj doar pentru ca porti o anumita culoare. Eu, spre exemplu, iubesc toate culorile daca sunt intr-o nuanta placuta si daca lucrurile sunt croite bine si arata decent si impecabil si am apropae toate culorile in garderoba(negru, rosu, lila, mov, alb, bej, bleumarin, crem, turcoaz, galben, vernil, portocaliu, albastru, maro), importantn es a alegem imprimeuri dragute in cazul pieselor imprimate si sa stim sa asortam frumos si placut orice culoare.

| DedeeAndreea a răspuns:

Nu toate culorile au semnificatii.Eu nu le stiu pe restul.Mai citeste si tu pe internet.

| Pheonix123456 explică (pentru DedeeAndreea):

Am cautat... dar am gasit raspunsuri prea sofisticate. eu vreau ceva simplu