| flavi26 a întrebat:

Cat cantareste chitara Fender Blacktop Telecaster HH (chitara electrica). Am fost astazi la Guitar Shop si mi s-a parut grea.(pana atunci cantam la chitara acustica)
Multumesc anticipat. Funda si vot celui mai bun rapid si bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

O chitara electrica are 3-4 kilograme, in general. Este mult mai grea decat o acustica pentru ca are corpul solid. Acustica si clasica au corpurile goale pe dinauntru, deci sunt mai usoare. Oricum, daca planuiesti sa iti cumperi electrica, te vei obisnui cu greutatea ei pe parcurs.