| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un zbor pana in America ( New York) si ce pret au apartamentele in zona Brooklyn-Bronx?

Răspuns Câştigător
| Rozaliul a răspuns:

Un zbor pana in SUA costa intre 3000-4000 E, cat despre zonele Brooklyn si Bronx sunt foarte rau famate (stiu de la o ruda care locuieste in Brooklyn) si nu poti cumpara oricum casa/apartament pentru ca iti trebuie cetatenie americana.Bafta!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai bani de apartament in NY, chiar nu conteaza cit te costa biletul...http://www.trulia.com/real_estate/Bronx-New_York/

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu prea conteaza pretul atata timp cat nu ai invitatie de la un cetatean american, viza de munca sau faci parte dintr-un program educational care are ca si scop schimbul de experienta culturala.

Dar in cazul in care ai asa ceva, te costa intre 800 si 1500 USD biletul de avion.

Cat despre apartamente...Nu vei putea sa deti o proprietate acolo nefiind cetatean.Doar sa inchiriezi singur, sau impreuna cu alta persoana pe o perioada limitata de timp.