| Annekie67 a întrebat:

Cat este pretul din Braila-slobozia. si slobozia-ialomita? funda:*

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pretul la ce? De localitatea Ialomita n-am auzit!

| Annekie67 explică (pentru Salontanul):

Dragule nu am specificat ca e localitate ca sa ma poti contrazicewinking...e sat. pretul la cursul Braila slobozia. si slobozia-ialomita... daca ai chef de misto lasa '!winking

| Salontanul a răspuns (pentru Annekie67):

Curs valutar. Cursa auto. Sunt lucruri diferite. Am chef de "misto" caci misto inseamna bine in limba romana. Si eu vreau sa-mi fie bine. Pretul putea sa fie la si la bilete de tren dar si la cine stie ce produs. Am vrut sa subliniez ca nu stiti sa va exprimati voi tinerii de azi. Mergi cu propozitiile tale la un profesor de romana si o sa-ti explice cate greseli ai facut si ca oricine poate intelege orice. Limba romana!