| BibiD a întrebat:

Cat timp trebuie sa stau cu uleiul de masline pe fatahappy? Eu ma dau de vreo trei zile si m-am dat seara si adormeam cu uleiul de msline pe fata, iar dimineata ma spalam. Dar nu stiu daca este corect. Voi ce credeti? A si inca cevahappy. Stiti cumva si cat timp trebuie sa stau cu uleiul de ricin pe gene ca am auzit ca stimuleaza cresterea si vreau sa incerc.Astept parerile voastre.

1 răspuns:
| Sunnyツ a răspuns:

In concluzie depinde de fiecare ten in parte. Eu una nu am auzit sa fie bun uleiul de maslina...mai degraba aloe vera. SI in legatura cu uleiul de ricin, acesta stimuleaza cresterea parului in general. Hidrateaza genele si le indeseste, are si un rol important in regenerarea genelor. Ar fi bine sa il aplici in fiecare seara pe gene timp de o luna. Iti recomand sa il aplici la baza genelor cu un betisor de urechi inmuiat in ulei de ricin, sau daca ai cumva prin casa un rimel mai vechi de care nu-l mai folosesti, poti sa folosesti peria acestuia evident dupa ce o speli bine.