| Qswun04 a întrebat:

Cata nicotina contine o tigara electronica cu 800 de pufuri in total?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De obicei, concentrațiile sunt de 6 mg/ml, 12 mg/ml, 18 mg/ml, 20 mg/ml sau 36 mg/ml și cum cartușul de mai sus conține 2ml E-Liquid rezultă cantitatea de nicsalt = dublul celor de mai sus

| Alinextrafin a răspuns:

Salut, in general tigarile de unica folosinta care contin nicotina au o concentratie de 2% adica 20mg/ml. COnforma legea de TPD in EU, tigarile electronice cu rezervor au capacitate maxima de 2ml.
Deci cel mai probabil ai un vape care contine 2ml lichid cu 2% nicotina.
Cantitatea totala de nicotina din acest vape este : 2x 20= 40mg nicotina
https://e-potion.ro/cata-nicotina-este-intr-o-tigara/