| Danaciocan a întrebat:

Cate universitati poti sa faci? In acelasi timp

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei se fac facultati. Că nu ai tu timp sa faci toate specializarile dintr-o universitate.

| zurick a răspuns:

Universitate= mai multe facultăți
Acum, câte facultăți poți face, câte vrei DAR doar una poate fi la buget ( fără taxă ) și doar la UNA poți lua bursă. Depinde și de facultate dacă e ok să mai faci una ( de exemplu medicina e destul de grea și fără o altă facultate) Nu aș recomanda mai mult de 2 facultăți simultan, dar tu știi. De obicei, sesiunea e cam tot în aceași perioadă ( 1/2 săptămâni diferență )și atunci e dificil și dacă îți pică simultan examenele.