| anonim_4396 a întrebat:

M-as bucura din suflet daca mi-ati citii intrebarile! Deci..Doar de curiozitate.
Cum e sa studiezi la o universitate in strainatate? Cum ar fi la universitatile bine cunoscute Cambridge si Oxford!
Ce materii se predau acolo,iar materiile se predau in limba engleza?
Cum isi fac selectiile aceste universitati si cati ani dureaza studiile la ele?
Si dupa ce le termini, ce poti iesi? Cate ore faci pe zi...si ele au internat?
Vacantele cand le ai? P.S Care este diferenta dintre universitate si facultate? si apropo...intrebarile imi sunt foarte serioase si vreau sa le tratati ca atare!
P.S daca mai stiti vreo informatie despre ele (adica despre aceste universitati )m-as bucura mult daca ati impartasi-o si cu mine!
Ofer funda!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie... greu si bine, depinde cat de bun esti

Se predau materii ca si la universitatile din Romania, diverse cursuri specializate intr-un domeniu... normal ca se predau in engleza

Dupa mediile anuale, dupa certificare de limbri straine daca e vorba de studenti straini, dupa multe activitati extra, dupa multe activitati de voluntariat, dupa scrisorile de intentie samd

Dureaza 3-4 ani depinde...

Ce iesi si la specializarile din Romania, in functie de ce cursuri si facultati faci.

Faci cate ore ai nevoie, depinde de specializare.

Se numeste camin, internatul e pentru scoli si licee

Universitatea e formata din mai multe facultati