| xGabriela a întrebat:

Cati ani trebuie sa ai ca sa faci voluntariat?

Răspuns Câştigător
| LittleLady a răspuns:

Nu cred. zic, poate peste 14.

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta anume, cand poti sa incepi sa ajuti pe cineva, sa faci voluntariat.
Voluntariatul, in sistem organizat, se poate face incepand cu varsta de 13
ani si pana la cat te tin puterile fizice si mai ales psihice.
Serviciul European de CVoluntariat, permite tinerilor, cu varste cuprinse intre 18-30 ani, sa desfasoare stagii de voluntariat, de pana la 12 luni, in alte tari din UE.

| pietrean a răspuns (pentru xCrazyGirl):

De la 13 ani.

| xCrazyGirl a răspuns (pentru LittleLady):

Pana la 18 ani corpul tau nu e pregatit pentru asa ceva dar faci cum vrei. E ca si cum ti-asi zice ca poti face sex de la 17 ani (pentru ca e bine) si tu faci la 13.

| LittleLady a răspuns (pentru xCrazyGirl):

Vorbim de voluntariat. doar nu te pune sa ridici haltere, nu?

| LittleLady a răspuns (pentru xCrazyGirl):

Nu cred. zic, poate peste 14.