| Baciu_Ioana_1993 a întrebat:

Caut texte care contin numerele cardinale si ordinare pentru maine.Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Kdstx a răspuns:

Astazi este opt martie. Eu am plecat la ora unu pentru a lua doua buchete de flori: unul pentru mama, iar unul pentru bunica. In Fiecare dintre cele doua buchete sunt cate sapte flori: doua lalele, trei ghiocei, o zambila, si o lacramioara. In drum spre casa mi-am dat seama ca al doilea buchet era mai mic decat primul. Oare de ce nu l-am ales pe al treilea din a cincea vitrina? Oricum, in drum spre casa trei batrane mi-au spus ca ambele buchete sunt deosebite. De intai martie le-am oferit tuturor cate patru buchete de flori. Acestea aveau cate trei flori.
(acum pui tu incheiere si introducere).

Fundă?