| pyty_8134 a întrebat:

Caut un loc de munca am 14 ani si vreau sa muncesc pe timp de vara. daca stiti un loc de munca imi ziceti prin id este lov. you7

2 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Nu te angajeaza nimeni la varsta asta. Varsta minima este la 16 ani, dar si atunci gasesti greu!

Incearca sa-ti ocupi timpul cu Avon, Oriflame, Lady`s...astea sunt singurele "locuri" care iti sunt disponibile, pentru a castiga bani

| Aniiia a răspuns:

Buna! Draga pyty,dupa parerea mea,tu esti cam mic/a pentru un loc de munca. Dar poti face alte lucruri si poti castiga si distractie si bani facandu-le. De examplu, eu in vara asta, merg cu 3 verisori de-ai mei si inca un baiat la cules cirese, poti sa te duci si tu si poti castiga si 50 lei pe zi daca faci treaba buna. Sau.ii poti ajuta pe parintii tai sau bunicii tai si stii ca ei sunt buni si te vor rasplati cat de cat. Sau,daca ai vreo ruda care are magazin, o poti ajuta, vanzand tu la magazin. Un verisor de-al meu primeste 10 lei pe zi. Sunt o multime de posibilitati, iti trebuie imaginatie. Sper ca te-am ajutat, te pup pa-pa!