| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Ce alegeti:
-cariera din jocuri(imi place)
-cariera din arhitectura(nu imi place)
?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Alege ce îți place, altfel nu vei avea nici o satisfacție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca o sa ajungi tu sa câștigi de exemplu la fel de mulți bani ca tfue, sau ești asa de bun la dota, ow, csgo ca să participi la campionate?

| TheWznd a răspuns:

Arhitectura cere o grămadă de sacrificii. Nu merita, dacă nu îți place

| Alex1929386543 a răspuns:

Orice ai alege este important sa iti placa. Într-adevăr, arhitectura aduce mai mulți bani dar mai bine mai puțini si fericit, no?

| KalinKalinel a răspuns:

Cariera de jocuri te-ar multumi dar sa stii ca din arhitectura faci multi bani

| AlexSescioreanu a răspuns:

Arhitectura și jocurile merg bine împreună. Ambele te pot face fericit și îți pot aduce bani.
Eu sunt arhitect și înainte să încep să mă pregătesc pentru facultatea de arhitectură eram pasionat de jocuri. În facultate am ajuns să lucrez pe partea de concept art la unele proiecte de jocuri care nu au mai văzut lumina vreunui monitor. Nu e mare brânză să te joci, mai mare e să faci jocuri și și mai mare e să fii arhitect.
Un profesor pe care l-am avut odată mi-a spus (când voiam să renunț la facultate prin anul 4 pentru arte): 'Dacă vei avea diplomă de arhitect vei putea face orice, cu altă diplomă nu vei putea niciodată să faci arhitectură'
Poți vedea mai multe despre desen, arhitectură și pregătirea pentru facultate pe contul meu de insta: www.instagram.com/drawing_rocks__/