| andrutsel a întrebat:

Hei! Daca ar trebui sa alegeti intre cariera si persoana iubita ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Un intelept spunea: "daca vrei cariera, lasa de o parte dragostea, dar daca vrei familie, si iubire, nu te apuca de tot felul de cariere, sau lucruri care iti vor ocupa timpul".Eu personal consider dragostea mult mai importanta decat o simpla cariera, dragostea te poate scoate din multe necazuri pshihologice, dar cariera te multumeste prin bani si satisfacerea orgoliului, deci nu te poate satisface pe toate planurile, si nici nu-ti poate oferi afectiune, un lucru fara de care putini se pot lipsii.

14 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ce-i in mana nu-i minciuna. As zice ca aleg cariera. Povestile de dragoste se termina la un moment dat si nu pot risca sa raman un biet somer pe drumuri. Suna trist, dar toti avem nevoie de independenta... Nu e ok sa te bazezi pe altcineva in viata...

| Laya a răspuns:

Alegi persoana iubita, normal! Cariera nu te asteapta seara acasa, iar banii nu te saruta de "noapte buna"...

| anss23 a răspuns:

Persoana iubită, cu siguranţă.happy

| Xtadelo a răspuns:

In momentul asta... cariera happy

| Delicacy a răspuns:

Vodka.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este simplu sa alegi dar mai greu sa ei o decizie.As discuta intai problema, pentru a o face sa inteleaga. Cariera te ajuta material, si ai nevoie de ea in viata.Stii cum se spune:dragostea mai trece si prin stomac.Si cind stomacul este gol, iubirea are de suferit in scurt timp.Mult noroc.

| AndyLavy a răspuns:

Poate cariera. daca persoana iubita te iubeste te intelege, este alaturi de tine, te asteapta, si ramai cu ambele happy

| MrAlex a răspuns:

Esti prea fraierwinking iti alegi iubita... daca esti indragostit de ea poti sa spui bye bye la cariera big grin fiecare alege ce il taie capul...se vede ca nu stii sa iubestiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Alishia a răspuns:

Cariera,nici un baiat pana la momentu asta nu mi-a demonstrat ca merita sa-mi las viitorul pentru el.

| Phoenix231 a răspuns:

CARIERA, o dau dracu de dragoste, no need someting with no use...
Cariera o faci greu, dragostea vine ca o nesimtita mereu...

| AmaliaApetri a răspuns:

Cariera. Dragostea e trecatoare si nu se merita.

| Muresan_Filip_1996 a răspuns:

Cariera

| Larisa54 a răspuns:

Cariera...normal te poti indragosti de altcineva...dar o cariera greu ti-o faciwinking