| LuluLui a întrebat:

Ce anime stiti: as vrea sa fie ceva legat de dragostea de liceu, fara personaje care sunt magice sau se lupta cu sabii sau lucruri din astea, iar personajele sa fie frumoase... ceva gen kaichou wa maid-sama, kimi ni todoke, lovely complex etc. Dau funda big grin

1 răspuns:
| positivity a răspuns:

Și eu am niște preferințe mai complexe când e vorba de anime-uri. Pur și simplu, dacă personajele nu sunt chiar atât de reușite, nu pot vizualiza acel anime, mă plictisește.
Revenind la întrebare, îți recomand aceste anime-uri:
Cu toate că nu are o poveste chiar așa romantică între cele două personaje principale, e un anime bun. E mai mult horror/ psihologic, însă mie mi-a plăcut. „Another" se numește anime-ul.
Știi ce îți mai recomand eu? E un anime bun, horror dar puțin cam pervers, „High school of the dead" se numește!
Alte anime-uri mișto, sunt și „Hyouka", „Sukitte Ii na Yo", „Romeo x Juliet", „Death Note".
Majoritatea dintre ele nu au chiar o poveste așa romance, însă sunt grozave!