| Azalea325 a întrebat:

Ce aparat de fotografiat imi recomandati? Vreau doar sa faca poze calitative si sa nu fie extrem de scump, ceva de mijloc. Eu nu ma prea pricep in acest domeniu, am nevoie de multe sfaturi. Merci de ajutor.happy

Răspuns Câştigător
| ArilAll4Tech a răspuns:

Daca vrei un DSLR, Nikon D3100, 5100 sunt foarte bune pentru inceput.
Pe ele poti sa inveti foarte usor sa umblii si in modul manual daca o sa vrei sa te apuci de fotografie.
Iar daca ai un buget ceva mai mult de atat iti recomand Nikon D90 care la fotografiat se spune ca este mai PRO decat cele de mai sus.
Are mai multe shortcut-uri care te ajuta foarte mult in modul manual.
Poti sa iti faci treaba foarte bine cu toate astea, acum depinde de tine si de preferintele tale.
Sper ca te-am ajutat si succes cu fotografia :*

1 răspuns:
| mrsbllack a răspuns:

Nikon L120 :*