| Lacramioara7531 a întrebat:

Ce ar trebui facut intr-o relatie ca sa nu se ajunga la plictiseala, monotonie si apoi despartire?

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Ca cei doi sa nu se schimbe!happy Daca s`au iubit d ela inceput, inseamna ca au acel ceva, iar daca se va schimba unul din cei doi, totul se va schimba! Nimic nu va mai fi la fel. Trebuie mereu sa se surprinda unul pe celalat cu cate ceva entru a nu se plictisi, insa cel mai mult intr-un cuplu conteaza sa iubesti, sa ai incredere si sa stii sa respecti!

4 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Pai ar trebui sa existe iubire multa, intelegere, respect etc

| believe a răspuns:

Cred ca cel mai important e iubirea, trebuie sa-i amintesti sufletului de linga tine ca tii la el, fara mindrie, fara orgoliu, fara"de ce eu, da nu el/ea?". iubiti fara intrebari, fara cercetari...

| Razvan a răspuns:

Lucruri noi.Sau lucruri vechi reinventate.Si mai ales solidaritate si loialitate.Pe langa iubire si respect acestea sunt destul de importantehappy

| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa aiba ambii parteneri initiativa. E de datoria fiecaruia sa ia locul de conducator cand celalalt are o problema si nu se simte in stare. Incearca o experienta noua. Sa il provoci cumva.