| andysecret a întrebat:

Ce poti face intr-o relatie sa mai dispara din monotonie?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Trebuie să faci chestii ieşite din comun. (Acum, asta depinde şi de nivelul la care e relaţia)
De exemplu: ieşiţi undeva unde nu aţi fost până acum, asta include plimbări, cofetării, etc etc. Găsiţi-vă un nou hobby comun. Surprinde-l pe celălalt cu ceva nou şi exotic, ceva ce poate ţi-e nu ţi-ar sta în fire să faci, să porţi, etc, dar care poate i-ar plăcea celuilalt. Caută ca în fiecare zi să impresionezi perechea ta cu orice chestie mică, pentru că ştii cum se spune, micile bucurii fac viaţa frumoasă.
Şi ai putea să vorbeşti cu perechea ta despre asta, poate va avea ceva idei cu care puteţi alunga plictiseala împreună (că poate după un timp te saturi ca numai tu să te străduieşti şi celălalt să nu facă nimic; de aici apare inegalitatea în relaţie şi puteţi avea probleme).

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Fa chestii spontane(care`ti vin pe moment). Fa lucruri care ti-ai dorit mereu sa le faci si ai posibilitatea sa le faci.Incearca lucruri noi, diferite. Sper sa te ajute ce te-am sfatuit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aducand mereu ceva nou. Venind mereu cu idei care sa te scoata din hainele gri. Facand tot ce-ti trece prin cap si sa nu-ti fie teama. Este foarte usor, depinde de imaginatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faceti impreuna lucruri noi...numai ca in ziua de azi nu e numai monotonie in cuplu ci si neintelegere ca doar e CRIZA am intrat in criza de toate in ultimii 2 ani.am dreptate?