| MissLonely a întrebat:

Ce ar trebui o fata sa ia cand incepe scola (haine, caiete etc)? pls... funda

Răspuns Câştigător
| Miaaaaa_6892 a răspuns:

Pai depinde ce clasa intri :
Dar de fapt fiecare cam stie de ce are nevoie.la scoala trebuie sa fi foarte lejera de aceia iti recomand tenesi, adidasi comozi. cizmulite pe care poti sa le combini cu blugi si camasute, ca tot intram in sezonul tomnatic si trebuie sa fi si la moda.
Si restul depinde de stilul tau personal happy
Mult noroc in alegerea hainutelor
A si sa nu uiti de o geanta faina pe care sa o asortezi cu mai toate hainutele tale ...sau poti sa ai mai multe sa fi mai trendy happy
pa pusii pa

4 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Pai...rechizite si haine dar nu cred ca este necesar sa iti iei prea multe ca mai ai

| Sorana88 a răspuns:

Pai, eu zic asa... In primul rind, rezuma`te la nu prea multe haine. Ceva comod, lejer si dragut( o fusta cu o bluza alba, albastra, etc. cu o cravata asortata, sau blugi cu un tricou simplu, pantofi cu platforma sau balerini.) Caiete, creioane, pixuri( nu prea multe pentru ca pe parcurs poti sa iti mai iei ceva mai bun), o radiera, 2-3 markere, 1 creion de ala care deseneaza cu mai multe culori ( e super), o mini-trusa in care sa pui un gloss simplu, servetele, rimel(daca ai nevoie), un mini-parfum si citeva agrafe.
Sa nu uitam de geanta, care e ft. importanta. Si apoi poti sa iei cu tine la scoala si o carte noua. Ce ar fi sa iti iei una cu The Vampire Diares, sau altceva, daca asta nu iti place. sper ca te-am ajutat, si daca nu, imi pare rau.)))

| AnNa_2342 a răspuns:

O agenda pentru a nota orarul pentru a doua zi, fara caiete ca nu se apuca nimeni sa iti predea sau altelelaughing).Si in legatura cu hainele depinde la ce scoala esti, adica daca se tine cont de tinuta, daca ai uniforma, etk. Si era sa uit in prima zi se dau cartile asa ca sa nu uiti geanta dar nu ti-asi recomanda sa iti iei geanta pentru ca nu se stie cate carti vei primi si e de groaza cu geanta, depinde cat de mare e daca incap etk. Asa ca parerea mea e ca ar fi mai bine'e sa iti iei ghiozdan.

| MissLonely explică:

Pai trec clasa a8a.nu ne interzice nimeni cu ce sa ne imbracam.de felul meu sunt o fata mai sobră, ma imbrac mai mult in negru, chestii de astea...nu port camasi in nici un cazhappy