| l1feincolor a întrebat:

Ce argumente ati putea aduce pe tema : "Prietenia inseamnă toleranţă"?

1 răspuns:
| TnCristinaa a răspuns:

In primul rand, daca ai un prieten trebuie sa ii fi alaturi si la bine si la rau..indiferent de situatie.Prietenia adevarata e atunci cand exista incredere si sinceritate.In al doilea rand, chiar daca unele lucruri nu iti plac la prietenul respectiv ..trebuie sa dai dovada de respect si sa il accepti asa cum e el. Toleranta=a suporta Daca prietenii tai nu sunt cum ai vrea tu sa fie..trebuie sa le tolerezi defectele si sa ii accepti asa cum sunt. Sper ca te-am ajutat Succes!